دانستنی ها

مفهوم PH پوست در بحث مراقبت از پوست

مفهوم pH پوست در بحث مراقبت از پوست یکی از موضوعاتی است که سال‌ها مورد غفلت قرار گرفته بود. حفظ pH طبیعی پوست در حفظ سلامت پوست ضروری است. برای استفاده درست و موثر از محصولات و سرم‌های گوناگون با هم نیز باید بدانید مواد و ترکیبات موثر در چه pH فعال‌اند و کدام محصولات را نباید با هم ترکیب کرد. در این مقاله می‌خوانید pH پوست چیست و چرا در حفظ سلامت پوست اهمیت دارد و چه عواملی pH طبیعی پوست را برهم می‌زنند.

چرا pH پوست در حفظ سلامت آن اهمیت دارد؟

   مطالعات نشان داده زمانی که پ هاش پوست کم‌تر از ۵ است سالم‌تر، هیدراته‌تر و عملکرد سد دفاعی پوست بهتر از زمانی است که بیشتر  ‌ از ۵ است.

پوست ما توسط یک پوشش نازک اسیدی که لایه شاخی پوست را می‌پوشاند محافظت می‌شود

به عبارت ساده‌تر پوشش اسیدی= لایه محافظ سطح پوست متشکل از عرق،‌ چربی پوست و سلول‌های مرده پوست.

پ هاش پوست ما توسط این لایه اسیدی تعیین می‌شود که معمولا بین ۴ تا ۷ تغییر می‌کند و به طور متوسط ۴.۷ است. این پ‌هاش اسیدی از پوست در برابر ویروس‌ها، باکتری‌ها، قارچ‌ها و آلودگی‌های محیطی محافظت می‌کند و باعث نرم و لطیف شدن پوست می‌شود

  برهم خوردن پ هاش پوست می‌تواند اثرات نامطلوبی روی پوست داشته و منجر به التهاب پوست، درماتیت آتوپیک،دهیدراته شدن پوست، خشکی پوست، حساسیت پوست، آکنه میشود. مالاسزیا فولیکولیت ،

بهترین راه برای حفظ سلامت پوست و تعادل  پ هاش پوست چیست؟

پوست خود را با پاک‌کننده‌های ملایم بشویید.با یک پاک‌کننده ملایم و آب پوست خود را بشویید. پاک‌کننده صورت شما هر چه قلیایی‌تر باشد، به احتمال زیاد تحریکات پوستی را مشاهده خواهید کرد پاک‌کننده های اسیدی، بیشتر ممکن است به مقابله با آکنه کمک کنند، که امکان دارد بعد از رسیدن پ هاش به زیر 6از بین بروند .مراقبت از پوست با پایه قلیایی می توانند به حفظ سلامت پوست در شرایطی مانند اگزما و پسوریازیس کمک کنند.

از تونرمخصوص پوست خودتون  استفاده کنید  .

یک تونرمناسب پوست می‌تواند به خنثی سازی هر نوع قلیایی باقی‌مانده کمک کند .

مرطوب کننده استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.